Home » GÜNÜN İÇİNDEN » Polisevi eylemini DHKP-C üstlendi

Polisevi eylemini DHKP-C üstlendi

Ankara’da polisevi ve EGM’ne dönük gerçekleştirilen silahlı eylemi DHKP-C üstlendi.

DHKP-C yaptığı yazılı açıklama ile eylemi üstlenirken açıklamada “Eylemi Haziran Ayaklanması’nda katledilen Mehmet Ayvalıtaş, Abdullah Cömert, Ethem Sarısülük, İrfan Tuna, Ali İsmail Korkmaz, Ahmet Atakan ve nişan alınarak beyni patlatılan, gözü çıkartılan 12 insanımızın, 95 gündür komada olan 14 yaşındaki Berkin Elvan‘ın hesabını sormak için yapılmıştır.” denildi.

Açıklamada eylem sonrası polisle girilen çatışmada hayatını yitiren ve tutsak düşen eylemciler ile ilgili de şunlara yer verildi; “Yaklaşık 3 saat sonra savaşçılarımız Balgat Yüzüncü Yıl mahallesinden kuşatılmış ve savaşçılarımızdan Muharrem Karataş çatışarak şehit düşmüş, bir savaşçımız da yaralı olarak tutsak düşmüştür.”

Muharrem Karataş’ın cenazei Çorum’a götürülüyor

Eylemde yaşamını yitiren devrimci militan Muharrem Karataş’ın Keçiören’deki Adli Tıp Kurumu Ankara Grup Başkanlığı’nda ki otopsi işlemi tamamlandı.

Muharrem’in cenazesini babası Ali Karataş teslim aldı. Cenazenin Çorum merkeze bağlı Yoğunpelit köyüne götürüleceği öğrenildi.

Adli Tıp Kurumu önünde toplanan Muharrem’in yoldaşları cenaze teslim alınırken “Devrim şehitleri ölümsüzdür”, “Muharrem Karataş ölümsüzdür” sloganları attı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*