Home » GÜNÜN İÇİNDEN » “Polis patrona iyilik, bana kötülük yapıyor”

“Polis patrona iyilik, bana kötülük yapıyor”

Antalya Kemer’de 5 yıldızlı bir otelde soğuk yemek şefi olarak çalışan kadın işçi Hatice D., aynı otelde sigortası yapılmadan çalıştırılan kızı ile birlikte, ücretleri ödenmeden işten atılınca, otel önünde kırık şişeyi boğazına dayayarak eylem yaptı.

Hatice D., 4 aydır soğuk şefi olarak 2400 lira ücretle çalıştığı otelden, sigortası yapılmayan kızı ile birlikte atılınca, önce otel mutfağında eylem yaptığını, otel patronunun karakolda kendisine alacağının yalnızca bir kısmını ödediğini, kendisinin bin, kızının 2 bin lira alacağı olduğunu belirtti.

Alacakları ödenmeyen işçinin, boğazından kanlar akarken, sesinin duyulmaması için otelin animasyonun sesini arttırması, oteldeki diğer işçilerin de tepkisine yol açtı.

Otel patronunun çağırdığı polis, işçiyi zorla zaptedip elinden kırık şişeyi alırken, işçi polislere; “Patrona iyilik yapıyorsunuz, bana kötülük yapıyorsunuz. Hiç mi Allah korkusu yok sizde? Bu adam vermeyecek, vermeyecek bu adam benim maaşımı. İnanmıyorsunuz ben deli değilim. Deli değilim ben, vermeyecek güzel kardeşim, vermeyecek beni yine kandıracaklar ve gönderecekler. İfade alacaklar. Vermeyecek benim paramı” diye bağırdı.

İşçi, polis tarafından sedyeye kelepçelenerek Kemer Devlet Hastanesi Acil Servisine, oradan karakola götürüldü.

Hatice D. eylemini izleyen turistler, animasyonla sesinin bastırılmak istenmesine, ücreti ödenmeden kelepçelenerek götürülmesine tepki gösterdi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*