Home » GÜNÜN İÇİNDEN » Latif Badur ‘a özgürlük

Latif Badur ‘a özgürlük

Latif Badur müebbet almış bir PKK tutsağı. 20 yıla yakındır cezaevinde.Şu anda her an ölümle yüz yüze olan hasta tutsaklardan sadece birisi. Cezaevinde kötü koşullardan kaynaklı önce verem olmuş şimdi ise kanser hastası. Bir deri bir kemik kalmış halde ölümü bekler halde. Hastalığın son aşamasında, ancak cezaevine geri gönderilmek isteniyor.

Kaldığı Midyat Cezaevinden Diyarbakır‘da bir hastaneye kaldırılmış, ancak hastalık tüm vücuda yayıldığı için yapılacak bir şey kalmayınca Adana Balcalı Hastanesine sevk edilmiş. Tedavisi mümkün olmayan bir hasta olarak tekrar getirildiği cezaevine geri götürülmek isteniyor.

Latif Badur‘un oğlu Ramazan Badur hastanede tek başına babası için mücadele ediyor. Balcalı Hastane idaresi ise hastanede ölmesin diyerek tedaviye cevap vermediği bahanesiyle cezaevine geri gönderilmesi için taburcu etmek istiyor. Dün TUHA-DER ve İHD Adana Şube yöneticileri savcılığa ve gerekli kurumlara başvuru yaparak birkaç gün daha hastanede kalma girişimlerinde bulundu. Balcalı Hastene doktorlarının hazırlayacağı rapor burada önem kazanıyor.

Latif Badur yüzlerce ölümü bekleyen hasta tutsaktan sadece biri. Ayağa kalkamayan, tuvalet ihtiyacını tek başına karşılayamayan biri olarak, bu halde cezaevine geri gönderilmek isteniyor.

Latif Badur çok geç olmadan önce serbest bırakılmalıdır…

Hasta tutsaklara özgürlük

Adana’dan Devrimci Proletarya okuru

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*