Home » DİRENİŞ ÇADIRI » Kazova işçileri Çalık Holding önünde

Kazova işçileri Çalık Holding önünde

Geçtiğimiz hafta, Ümit Somuncu’nun Çalık Holding’de kurumsal iletişim müdürlüğü yapan kızı Gaye Somuncu, işçiler hakkında savcılığa şikâyette bulunmuştu. Bunun üzerine Kazova Tekstil İşçileri, Gaye Somuncu’nun çalıştığı Çalık Holding binası önünde basın açıklaması yaptılar.

Saat 15.30’da şirketin bulunduğu sokağın başında toplanan işçiler, “Emeğimizi, alınterimizi gaspeden patronlarımız Somuncu ailesinden haklarımızı alana kadar açlık grevindeyiz’’ yazılı pankartı açarak, ‘’Hakkımızı Ümit Somuncu’ya yedirmeyiz, sadaka değil hakkımızı istiyoruz, işçiyiz haklıyız kazanacağız’’ sloganları eşliğinde iş yerinin önüne geldiler.

Burada yaptıkları basın açıklamasında; ‘’Utanmadan sıkılmadan yalan söyleyerek, beni ‘’tehdit ettiler’’ deyip bizlerden şikâyetçi ola biliyorsunuz. Anlaşılan yalancılık, talancılık, utanmazlık sizlerin kemiklerine kadar işlemiş. Sizde babanızdan ve ağabeyinizden aşağı değilsiniz bunu gördük.
Bizleri bu yalanlarla, şikâyetlerle vazgeçireceğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Aksine sizlere olan öfkemizi büyütüyor, mücadele azmimizi yükseltiyorsunuz. Türkiye’de daha önce olmayan işleri başardık. Siz asalak, talancı patronlar olmadan da işyerlerini yönetebilir, üretebiliriz. Bunu gördük ve yaşıyoruz. Aynı zamanda bütün işçilere de örnek oluyoruz. Neredeyse bizi bilmeyen, duymayan kalmadı. Mücadelemiz her boyutuyla sürecek ve haklarımızı son kuruşuna kadar alacağız’’ denildi.

Eylem atılan sloganlarla ve her hafta yapılacağı duyurularak sonlandırıldı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*