Home » GÜNÜN İÇİNDEN » Evrim Teorisi’ne “Neo İslamcı” Burjuva Demokratik Sansür.

Evrim Teorisi’ne “Neo İslamcı” Burjuva Demokratik Sansür.

“Güvenli İnternet” kapsamında Darwin’in Evrim Teorisi de burjuva demokratik sansüre takıldı. 1998’den beri Faşizmin çözülmesinde önemli görev alan, Anadolu Sermaye Gurubu’nun önemli aktörlerinden, “Türk İslam” Modeli yaratmaya çalışan esas ismi Adnan Oktar olan (Harun Yahya) her defasında binlerce web sayfası ve TV’lerinden Sermaye devletinin ideolojisini arkasına alarak yaptığı “Darwinizm” ve Marksizm ideolojisine karşı “Anti Marksist, anti Materyalist, anti Darwinist” adı altında ki üçlemeli ideolojik çalışmalarında, sözde Marksizm’in özünün bir Pagan dini olduğunu, Komünizm ‘in ve Materyalizm ’in ortaya çıkış noktasının Darwin’in evrim teorisi olduğunu ortaya atmaktaydı.

Harun Yahya : “Komünizm bitti, Evrim Teorisi çöktü” gibi sözlerin bir aldatmacadan ibaret olduğunu, bu tip sözlere inanılmaması gerektiğini, girdiği küresel krizlerin sonucunda Kapitalizm ‘in çöküşüyle komünistlerin tekrardan çıkabileceğini ve “Komünizm ‘in Pusuda” olduğunu, her gün programlarında hatırlatarak söyleşiler düzenlemektedir.

Yoğun, geri düzeyde Neo liberal burjuva demokratik biçimin Özsel karakterini alanlardan biri olan Harun Yahya : “CHP, MHP, AKP, BBP vb. tüm burjuva partilerinin “Aslan” olduğunu ve bu düzenin savunucuları olduğunu kendi aralarında ki demokrasi ve kardeşliğin ayırt edilemez olduğunun vurgusunu sürekli yeniliyordu. “Hz. Mehdi” geleceğini, Türkiye’nin Bursa’sında görev yapacağını ve acilen Türk İslam Medeniyetinin Kurulması gerektiğini “Hz. Mehdi” geldiğinde “Darwinizm” in ve Komünizm ‘in yeryüzünden geri dönüşümsüz olarak silineceğini, kendilerininse bu süreç için sevgiyle, “bilimle”, ilimle savaşacaklarını kan dökme devrinin bittiğini “demokratik” biçimde çalıştıklarını “Allah’ın (sermayenin(!) aciz kulları” olduklarını sürekli dile getirmektedirler.

Komünizm.com, komunizmvediyalektikfelsefe.com, evrimaldatmacası.com gibi yüzlerce web sayfası, onlarca radyo, TV’ler ve milyonlarca bedava dağıttıkları maliyeti yüksek kitaplarla evrim teorisini sansürleme amaçlarına ulaşmaya başladılar. Daha önce TÜBİTAK gibi dergilerden; Richard Dawkins gibi evrim bilimcilerin web sayfalarını, çalışmalarını engellettiren, Darwin’in evrim teorisine karşı sansürlemelere en önemli başlıca müdahalenin Harun Yahya çetesinden geldiği görüldüğü gibi, şimdi de Evrim Teorisi’ni anlatan siteye “Çocuk Profili altında yasak” gelirken, bu teoriye karşı olan sitelere ise hiçbir şekilde engelleme olmadan erişim sağlandığı görülüyor.

Çocuk ve Aile Profil Kriterleri Çalışma Kurulu’nun kararıyla belirlenen yasaklı siteler http://www.guvenlinet.org adresinden de kontrol edilebiliyor. Kullanıcıların oyları da sitelerin yasaklanmasında etkili oluyor.

“EVRİM TEORİSİ’NİN ÇOCUKLARLA BİR İLGİSİ YOK”

ODTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Musa Doğan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu sözleri dile getirdi: “Neden söz konusu siteye yasak getirildiğini bilmiyorum; her türlü yasağa karşıyım elbette; ancak çocukların Evrim Teorisi’yle bir ilgisi yok. Zaten ders kitaplarında bile yer almayan bir konu.”

“BÖYLE BİR KARAR ALINMIŞSA BU ÇOK YANLIŞ”

Evrim Teorisi’nin şüphe götürmeyen bir kuram olduğunun altını çizen Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü’nden Profesör Dr. Aslı Tolun ise şu sözleri dile getirdi: “Evrim Teorisi, biyoloji alanının temel kuramıdır. Eğer yasak kararı özellikle alınmışsa bu çok yanlış.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*